Rezerwuj z rabatem

Gwarancja najniższej ceny!

Wypoczynek w luksusowym hotelu z psem – o czym pamiętać?

19-12-2019

Wybierz hotel przyjazny zwierzętom w Warszawie

Pierwszym krokiem do zorganizowania udanego wyjazdu z psem jest wybór oraz rezerwacja noclegu w hotelu, który akceptuje obecność zwierząt domowych. Warto na wstępnie zapoznać się z jego regulaminem, a w szczególności z punktami dotyczącymi warunków pobytu czworonożnych towarzyszy. Należy zwrócić uwagę na ewentualne dodatkowe opłaty, a także ich sposób naliczania – jednorazowy lub uzależniony od długości pobytu. Pożądaną praktyką jest również informowanie o zamiarze przyjazdu ze zwierzęciem podczas dokonywania rezerwacji, co pozwala uniknąć nieprzyjemnych sytuacji czy nieporozumień. Ponadto niektóre hotele dysponują specjalnie wydzielonymi pokojami dla opiekunów z psami, które są przydzielane z odpowiednim wyprzedzeniem.
Czterogwiazdkowy hotel w Warszawie Warsaw Plaza Hotel jest jednym z najbardziej komfortowych obiektów w stolicy, które zapewniają podróżującym możliwość pobytu ze zwierzęciem domowym. Wyróżnia się wysokimi standardami oraz licznymi udogodnieniami dla gości, a także znakomitą lokalizacją w pobliżu lotniska Chopina.

Przygotowanie do pobytu

Przed wyjazdem spakuj wszystkie niezbędne rzeczy swojego pupila, takie jak szelki lub obroża, smycz, miski, woreczki na odchody oraz akcesoria – tym liczniejsze, im dłuższy jest planowany pobyt. Warto zabrać legowisko lub koc psa, który przez swój znajomy zapach domu będzie działał uspokajająco w nowym otoczeniu. Pamiętaj również, aby zabrać odpowiednią ilość karmy i smakołyków. Zdecydowanie lepiej jest wziąć odrobinę więcej, niż zbyt mało, ponieważ zwierzę może źle znieść nagłą zmianę pożywienia.
Jeśli planujesz zostawić psa na krótką chwilę w pokoju hotelowym bez opieki, to koniecznie spakuj jego ulubione zabawki, aby skoncentrować jego uwagę na czymś przyjemniejszym, niż oczekiwanie na Twój powrót. Zastanów się nad zabraniem w podróż klatki kennelowej lub transportera, aby pobyt dla czworonoga był jak najmniej stresujący. Pamiętaj również, aby upewnić się, że pies posiada dobrze przyczepioną adresówkę z Twoim aktualnym numerem telefonu.

Zadbaj o formalności

Absolutną koniecznością jest posiadanie aktualnej książeczki szczepień psa. W zależności od brzemienia regulaminu hotelowego obsługa może poprosić o wgląd do książeczki, w celu weryfikacji aktualności szczepień. Warto mieć ją ze sobą również w razie konieczności nieprzewidzianej wizyty u weterynarza. Należy także pamiętać, że właściciel ponosi pełną odpowiedzialność za powstawanie szkód podczas pobytu zwierzaka, dlatego dobrze jest ograniczyć jego samotne przebywanie w pokoju do minimum. Pomocna może okazać się klatka kennelowa, znajomy zapach oraz absorbujące uwagę psa zabawki, a także intensywne spacery, które fizycznie zmęczą psa, tym samym zachęcając go do snu i wypoczynku po powrocie do hotelowego pokoju. Podczas poruszania się po obiekcie zadbaj o to, żeby za każdym razem Twój pupil miał na sobie smycz oraz kaganiec, dla bezpieczeństwa i komfortu pozostałych gości.

Pobyt z psem w czterogwiazdkowym hotelu w Warszawie

Podstawową kwestią, o którą należy zadbać podczas pobytu z psem, jest zachowanie czystości. Zapytaj obsługi, czy wokół hotelu znajdują się miejsca wyznaczone do wyprowadzania psów. Oczywistym jest również sprzątanie odchodów po zwierzęciu, a także zachowanie higieny w pokoju. Warto zabrać ze sobą mały ręcznik, aby wycierać psu łapy po powrocie ze spaceru. Mile widziane jest również, gdy pupil przed przyjazdem zostanie wykąpany i wyczesany, dzięki czemu zostawi po sobie mniej sierści. Pamiętaj, że to, jak prezentuje się pokój po Twojej wizycie z psem odpowiednio albo zachęci, albo zniechęci właścicieli obiektu do przyjmowania kolejnych opiekunów ze zwierzętami, dlatego warto pozostawić po sobie czystość oraz dobre wrażenie. Ponadto, jeśli Twój pies jest szczególnie energiczny, zapewnij mu odpowiednią dawkę rozrywki w postaci długich spacerów, zabawek oraz zabaw wytężających pracę umysłową. To sprawi, że psiak będzie wyciszony i nie zakłóci spokoju innych gości. Mając na uwadze wszystkie te kwestie, możesz być pewien, że Twój wypoczynek w luksusowym hotelu przyjaznym zwierzętom będzie czystą przyjemnością.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij