Rezerwuj z rabatem

Gwarancja najniższej ceny!

Wesele zimą – dlaczego warto?

29-11-2019

Główną przewagą organizacji wesela zimą jest jego niższy koszt, hotele weselne, sale bankietowe i inne tego typu obiekty często oferują zniżki ze względu na niższy popyt o tej porze roku. Jest to więc doskonała okazja dla tych par młodych, które pragną zaoszczędzić na uroczystości.
Kolejna zaleta to zimowa aura. Jeśli spadnie śnieg, ślub i wesele może wyglądać naprawdę bajkowo. Nie ma bowiem chyba bardziej romantycznej scenerii niż otulone białym puchem drzewa i krzewy. To również doskonałe tło dla wszelkich sesji zdjęciowych.
Ponadto, organizując wesele w grudniu, można zaoszczędzić na dekoracjach, które w wielu salach bankietowych będą typowo świąteczne, co może dodać wydarzeniu atrakcyjności. Z kolei decydując się na ślub w styczniu bądź lutym, zwiększamy szanse na to, że spadnie śnieg, a do tego możemy postawić na dekoracje w lodowym stylu, co doda każdemu weselu wyjątkowości.
Jednak decydując się na organizację wesela w zimie, warto pamiętać o kilku zasadach, które przestrzegane, sprawią, że wydarzenie będzie równie atrakcyjne, co te organizowane latem.

Bądźcie przewidujący

Aura zimowa w ostatnich latach potrafi naprawdę zaskoczyć. Ciężko przewidzieć czy w dzień Waszej uroczystości będzie padał śnieg, deszcz, grad, a może wyjdzie piękne zimowe słońce. Weźcie zatem każdą możliwość pod uwagę podczas organizacji wydarzenia. Warto dodać kilka minut zapasu na dojazd do kościoła czy urzędu stanu cywilnego, ulice mogą być bowiem oblodzone.
Kolejna kwestia to część składania życzeń zaraz po ceremonii zaślubin. W przypadku ślubu kościelnego ma to miejsce przed kościołem. Zimą warto przenieść ten rytuał do sali weselnej, kiedy wszyscy goście i para młoda dotrą już na miejsce. W przypadku ślubu cywilnego nie ma takiego problemu, gdyż można to zrobić w budynku urzędu.
Biorąc ślub kościelny, warto też ustalić, czy budynek będzie ogrzewany. Nie każdy bowiem ma taką możliwość lub trzeba ogrzewanie wcześniej włączyć. Warto dogadać, takie szczegóły z organizatorem przedsięwzięcia.

Ubiór

Ubiór pary młodej to chyba największe zmartwienie podczas organizacji wesela zimą. I o ile jeszcze Pan Młody sobie poradzi, narzucając na garnitur elegancki płaszcz, o tyle Panna Młoda może mieć problem z idealnym skompletowaniem stylizacji. Każda z pań chce bowiem wyglądać w tym wyjątkowym dniu jak najlepiej i jeśli suknia jest naprawdę godna zaprezentowania w pełnej krasie, to z ciężkim sercem przykrywa się ją zwykłym płaszczem. Na szczęście moda ślubna jest teraz tak różnorodna, że z powodzeniem znajdziecie stylowe i eleganckie futerka, idealnie współgrające z każdą suknią. Warto takowe zakupić, planując wesele zimą.
Na uwagę zasługują również buty. Tradycyjne szpilki z odsłoniętymi palcami mogą się nie sprawdzić w śniegu lub na oblodzonym chodniku. Koniecznie uwzględnijcie ten element przy zakupie obuwia.

Wybór sali weselnej

Decydując się na ślub zimą, raczej odpada możliwość przeprowadzenia ceremonii plenerowej. Jeśli zależy nam na miejscu innym niż sala zaślubin urzędu stanu cywilnego, warto wybrać lokalizację, która zapewni odpowiednią aurę wydarzenia. Idealnym tutaj przykładem jest eleganckie patio, którym dysponuje Warsaw Plaza Hotel – to idealna przestrzeń na organizację ceremonii zaślubin, po której od razu można przejść do sali weselnej.
Organizując wesele zimą, aranżacja sali bankietowej staje się jeszcze ważniejsza, będzie bowiem stanowiła jedyne tło dla całego wydarzenia. Wybierzcie więc lokal, który nie tylko zadba kompleksowo o komfort gości, ale zapewni też piękną estetykę wydarzenia, stając się wspaniałym tłem dla zdjęć i filmów.
Warsaw Plaza Hotel oferuje gościom wyjątkowe sale weselne w Warszawie, w których można zorganizować zarówno kameralne, jak i huczne wydarzenie. Ponadto zapewnimy wyśmienitą oprawę gastronomiczną oraz usługi hotelowe. Nie chcecie chyba, żeby goście wracali do domów po oblodzonych, ciemnych, zimowych ulicach. Dzięki kompleksowości naszych usług na zewnątrz może sypać śnieg, a temperatura spaść dużo poniżej zera, a we wnętrzu naszego hotelu i tak będą panować idealne warunki do organizacji każdego wesela.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij