Rezerwuj z rabatem

Gwarancja najniższej ceny!

Organizacja konferencji – krótki przewodnik

25-10-2019

Grupa docelowa konferencji

Zanim rozpoczniesz przygotowania do organizacji konferencji czy szkolenia koniecznie rozważ, do kogo wydarzenie ma być adresowane. Analiza grupy docelowej to bowiem podstawa sukcesu każdego eventu. Inny charakter będzie mieć bowiem konferencja naukowa a inny biznesowa. To zróżnicowanie będzie także zależało od branży. Niektóre z nich wymagają bardziej poważnego podejścia, inne będą mogły mieć nieco luźniejszą oprawę.
Oczywiście, równie ważna jest tematyka spotkania. Powinna ona być ściśle związana z najnowszym poziomem wiedzy w danej branży. Dzięki temu uczestnicy wykażą większą chęć uczestnictwa w danym wydarzeniu.
Warto także jasno określić, jaki jest cel spotkania. Czy chcemy przeprowadzić szkolenie naszych pracowników, a może pragniemy zorganizować event promocyjny nowego produktu lub nawiązać relacje z nowymi parterami biznesowymi. Każdy z tych celów ściśle wyznacza dalsze postępowanie i charakter całej imprezy.

Harmonogram i kosztorys

Harmonogram to podstawa każdej udanej konferencji. Jest on tym bardziej potrzebny, jeśli event ma być duży, a w jego skład będą wchodzić różnorodne wykłady, prelekcje i warsztaty. Organizując tego typu przedsięwzięcie musisz wszystko jasno rozpisać, dzięki temu wiesz, co, gdzie i kiedy ma się odbyć. Im więcej szczegółów w harmonogramie, tym lepiej. Na jego podstawie łatwiej też będzie określić kosztorys wydarzenia. To ważny element, bez niego budżet często zostaje przekroczony w najmniej odpowiednim momencie. Pilnuj więc wydatków od samego początku przygotowywania planu imprezy.

Lokalizacja konferencji

To jeden z najważniejszych aspektów przygotowywania eventu. Kiedy już wiemy, co i jak chcemy zorganizować, czas wybrać miejsce, gdzie wszystko się odbędzie. Z doświadczenia wiemy, że najlepszą przestrzenią na organizację wydarzeń biznesowych i naukowych są centra szkoleniowe lub hotele konferencyjne. Te ostatnie, oferują zróżnicowane pod względem wielkości sale konferencyjne, a do tego zapewniają profesjonalny catering i noclegi dla gości. Idealnym przykładem jest tutaj Warsaw Plaza Hotel oferujący kompleksowe usługi konferencyjne. W jego nowoczesnych salach można zorganizować event nawet na 420 osób. Do tego dochodzi bogate zaplecze hotelowe i gastronomiczne.
Dużym atutem Warsaw Paza Hotel jest położenie w bliskim sąsiedztwie lotniska Chopina. Dodatkowo obiekt oferuje usługę bezpłatnego transportu z i na lotnisko, co z pewnością ucieszy gości zagranicznych.
Ponadto przewagą wyboru centrum biznesowego w Warszawie jest profesjonalne wsparcie ze strony hotelu w organizacji każdego przedsięwzięcia. W Warsaw Plaza Hotel każdemu klientowi zostaje przydzielony doświadczony opiekun, który będzie sprawował pieczę nad organizacją oraz przebiegiem wydarzenia. Dzięki temu możecie być pewni, że konferencje z Warsaw Plaza Hotel przebiegną dokładnie tak, jak tego oczekujecie.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij